Expozície

V múzeum nájdete viacero permanentných expozícii  ako izbu v ktorej žil skladaťeľ Franz Schubert počas obdobia jeho známych skladieb, zbierky mincí, praveké a staroveké archeologické nálezy až po záznamy o histórií mesta Želiezovce.

O nás

Pri vchode do múzea stoja krásne, mohutné keramické kachle, ktoré tvorili zariadenie kaštieľa. Dokazuje to aj originálny akvarel na stene i dobová čierno biela fotografia zo začiatku 20 . storočia , na ktorej je pri tých istých kachliach zvečnená grófka Ernestína Coudenhove (rodená Breunner)
Vstupná miestnosť zachytáva život v želiezovskom kaštieli Esterházyovcov a rôzne predmety , ktoré používali: knihy, kalamáre, ručne vyrobený glóbus mnoho iných predmetov dennej potreby.Nástenné dokumenty vypovedajú o Franzovi Sacherovi – vynálezcovi svetoznámej torty, ktorý bol kuchárom v kaštieli, o želiezovskom rodákovi Augustínovi Fischer Colbriem, ktorý vysvätil za kňaza Jozefa Tisa, o vzniku a minulosti kaštieľa, o unikátnom drevenom „kaštieli“ a ďalších miestnych historických zaujímavostí.